راز آخر » معنی اعداد

معنی اعداد

معنی اعداد و نشانه ها

1    –    2    –    3    –    4    –    5    –    6    –    7    –    8 

  9    –    10    –    11    –    12    –    13    –    14   –    15    –    16  

17    –    18    –    19    –    20    –    21    –    22    –    33

همزمانی، نمادها و معنی اعداد

اعداد باستانی، معنی دار و قدرتمند هستند.

فیثاغورثی ها در قرن 6 قبل از میلاد یکی از اولین گروه هایی بودند که این ایده را رایج کردند که اعداد صرفاً نمادهای ریاضی نیستند، بلکه در واقع دارای اهمیت معنوی هستند . همانطور که یک بار از فیثاغورس نقل شده است که گفته است، “اعداد نشانه آرزوها، عقاید و علت خدا و دیوها است.”

با تشکر از فیثاغورس، ما سیستم عددی داریم که معانی مختلفی را به اعداد نسبت می دهد. اما عددشناسی تنها یک طرف سکه است: در طول تاریخ، دین و اسطوره های فرهنگی به اعداد معانی خاصی داده است. از خاور دور تا غرب، اعداد برای هزاره ها معانی مختلفی داشته اند.

اعداد و همزمانی

چند بار اعداد تکراری, یا ساعت جفت مانند 11:11 ، 777 ، 10:10 ، 4444 ، 999 و غیره را مشاهده کرده اید؟

دیدن اعداد تکراری نوعی همزمانی است – پدیده ای که توسط روانپزشک کارل یونگ توصیف شده است: “یک همزمانی معنی دار از دو یا چند رویداد که در آن چیزی غیر از احتمال شانس وجود دارد.”

به عبارت دیگر، همزمانی به مراتب سرنوشتی بیشتر از شانس و اقبال است. همزمانی از قلمرو ذهن ناخودآگاه و اثیری حاصل می شود. وقتی همزمانی را تجربه می کنیم، از ضمیر ناخودآگاه و بعدهای بالاتر خود، پیام هایی برای ما ارسال می شود .

به عنوان مثال، یونگ وضعیت همزمانی را توصیف كرد كه در آنجا متوجه نماد نصف انسان و ماهی شد. سپس برای ناهار به او ماهی دادند. شخص دیگری در مورد تهیه “ماهی آوریل”(مثل دروغ ۱۳ خودمون میمونه) با او شوخی کرد. بعد از ظهر یکی از بیماران او تصویری از یک ماهی را به او نشان داد. در شب فرد دیگری گلدوزی از هیولاهای دریایی و ماهی ها را به او نشان داد. صبح روز بعد بیمار بعدی او رویایی را که در مورد یک ماهی دیده بود با او در میان گذاشت.

همزمانی در واقع می تواند بسیار عجیب باشد، به ویژه هنگامی که برخی از نمادها (و در این مورد اعداد و ساعتهای جفت) مدام ظاهر می شوند.

اگر بارها و بارها همان شماره یا عدد جفت را مشاهده می کنید، ضروری است که سعی کنید نمادی را که این عداد و معنی عدد جفت برای شما در بر دارد، کشف کنید. اعداد، نمادها و کلمات تکراری که مدام می شنوید، اهمیت زیادی در مورد زندگی شما دارند که باید بسیار به آنها توجه کنید.

اعداد و نمادگرایی

در طول تاریخ اعداد در فرهنگ ها به معنای مختلفی بوده است. با این حال، به طور کلی، معانی اعداد مشابه است.

به عنوان مثال عدد چهار را در نظر بگیرید. بومیان آمریکا معتقدند که چهار نشانه وزش باد و چهار جهت وجود است. در یك خط مشابه، یونانیان باستان معتقد بودند كه چهار عنصر وجود دارد. در مسیحیت، عدد چهار تعداد روزهای آفرینش است (یعنی در روز چهارم هفته خدا خلق جهان مادی را به پایان رساند). همانطور که می بینیم، معنای چهار در سه دوره زمانی و فرهنگ کاملاً متفاوت، یکسان است.

هرچند فقط یک یادداشت است. من می خواهم تأکید کنم که اگرچه کشف معنای کلی اعداد بخصوص ساعت جفت مفید است، اما ضروری است که معنای شخصی خود را در مورد معنی ساعت های جفت دریابید. همزمانی، نمادین بودن و معنای اعداد بخصوص معنی ساعت جفت کاملاً موضوعی شخصی است، بنابراین از تجویز معنایی بخصوص برای زندگی شخصی خود برحذر باشید که در واقع حتما صحیح و مرتبط نیست. در حقیقت این مقاله به شما نشانه های اعداد را نشان خواهد تا شما با تعبیر ساعت جفت و معنی اعداد به آگاهی های لازم پی برده.

مکن است وسوسه انگیز باشد که هیچ کاری را انجام ندهید و فقط به معنای سنتی اعداد بروید. لطفا این کار رو نکنید، خیلی بهتر است که کمی مطالعه کنید و معنای اعداد را برای شما در ادامه توضیح دادیم تا بدانید.

در اینجا چند روش برای فهمیدن معنی هر عدد و زمینه های آن برای شما وجود دارد:

  • ارتباط هر کلمه را با عدد یادداشت کنید. به عنوان مثال، اگر عدد 2 را بطور مداوم ببینید، ممکن است بنویسید، “زن و مرد، روابط، یین و یانگ، دوگانگی، نور و تاریکی، بالا و پایین، مادی و معنوی …”
  • چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟ بعد از دیدن یک سری اعداد تکراری، ممکن است بلافاصله در مورد معنی این عدد فکر کنید. این تفسیر فوری را نادیده نگیرید! آن را بنویسید یا ضبط کنید. غالباً معناهایی که برای اولین بار به اعدادی که می بینیم نسبت می دهیم واقعی ترین است زیرا در این زمینه تلاش ذهنی کمی انجام می شود. هرچه تلاش ذهنی بیشتر باشد، بیشتر شروع به ساخت معانی می کنیم.
  • چه تعبیری باعث ایجاد احساسات شدیدی در درون شما می شود؟ بسیاری از مردم از من می پرسند که چگونه می توان فهمید که تفسیر آنها از یک عدد صحیح است. پاسخ من توجه به چگونگی تحریک شما و تفسیر آن عدد است. به عنوان مثال، آیا تجزیه و تحلیل شما احساس هیجان، هیبت، ترس، سرخوشی یا حتی فقط ایجاد خارش و بدنتان را تحریک می کند؟ این نشانه خوبی است که شما توضیح درستی یافته اید، زیرا بدن شما چنین واکنش نشان می دهد. با این حال، اگر تعبیری که در ذهن دارید احساس سرما یا جدا شدن از زمان حال حاضر می کنید، احتمالاً مناسب نیست.

معنی اعداد

در زیر این جمع بندی عمومی را که افسانه ها، دین، و ​​عرفان ها درباره هر عدد دارند با شما در میان می گذارم. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مهم است که شما معانی خود را از اعداد پیدا کنید، اما دانستن معنی هر عدد به شما کمک می کند. گاهی اوقات ما واقعاً در حال پیاده سازی انرژی سنتی، جادو و معنی هر شماره هستیم:

معنی عدد 0

صفر نماینده خلاء اولیه، رحم، قلمرو پتانسیل است. صفر دایره ای است که نماد کل است: که نماد زندگی و نیروی ابدی است. نیروی جاودانه. عدد صفر هیچ چیز و همه چیز است، آغاز و پایان است. صفر اغلب نماد روح یا خدا و از این رو وحدت و تمامیت است.

معنی عدد 1


عدد یک نماد رهبری، قدرت و اعتماد به نفس است. شماره یک مانند یک پیکان مستقیم است که قدرت اراده و دقت را منعکس می کند. عدد یک همچنین بازتاب دهنده فردیت، کشف خود و توانمندسازی خود است. برخلاف صفر، که زنانه و پذیرنده است، معنی عدد یک انرژی مردانه و نشانه اراده است.

معنی عدد 2

دو عدد دوگانگی است. شکافی که ما در زندگی بین نور و تاریکی، در داخل و خارج، یین و یانگ ، مردانه و زنانه، خوب و بد، زندگی و مرگ، ذهن و قلب و غیره را درک می کنیم. از یک طرف، عدد دو نماد مشارکت است، اما از سوی دیگر، نماد تعارض و مخالفت است. هنگام تعادل، دو عدد هماهنگی است، اما در صورت عدم تعادل، عدد دو می تواند مخرب باشد.

معنی عدد 3


عدد سه معمولاً به عنوان یک عدد خوش شانس و قدرتمند دیده می شود. عدد سه نشان دهنده اصل الهی است که زیربنای زندگی مانند ذهن، بدن و روح است. تولد، زندگی و مرگ؛ آغاز، وسط و پایان؛ گذشته، حال و آینده و غیره سنت های معنوی مانند ویکا و مسیحیت نماد نیروی معنوی به عنوان یک نماد سه گانه است، به عنوان مثال پدر، پسر و روح القدس و همچنین دوشیزه، مادر و مادربزرگ. سه نماد موفقیت، شهود و خوش شانسی است.

معنی عدد 4


چهار عددی استوار و ثابت است که احساس آرامش و استحکام را ایجاد می کند. چهار بسیار ریشه در دنیای فیزیکی دارد و مربوط به حضور و “اکنون” است. به عنوان مثال، چهار فصل، چهار عنصر و چهار گوشه زمین وجود دارد. چهار در مورد ایجاد یک بنیان محکم و توسعه یک چشم انداز پایین به زمین است.

معنی عدد 5


پنج عدد ماجراجویی و آزادی است. پنج نیز یک عدد بسیار نفسانی است (پنج حس، پنج انگشت دست و انگشتان پا) و این مربوط به لذت بردن از زندگی، حس تجربه های جدید و جستجوی لذت است. عدد ۵ همچنین با تغییر در زندگی (مانند ازدواج ، طلاق ، مشاغل جدید) و انتخاب مهم مرتبط است.

معنی عدد 6


عدد شش نشان دهنده تعادل بین حوزه های زمینی و معنوی است. عدد شش همچنین به شهود، بصیرت و سایر ظرفیتهای برون حسی متصل است (از این رو حس “ششم”). در عدد شناسی، عدد شش نشانه سرپرستی است. شخصی که دیگران را پرورش داده و به آنها ترحم می کند.

معنی عدد 7

هفت عددی جادویی است که با همزمانی، شانس و کمال همراه است (هفت چاکرا، هفت رنگ رنگین کمان، هفت روز در هفته و غیره). هفت همچنین به عنوان یک عدد عرفانی دیده می شود که به بیداری معنوی، درون نگری و رشد خرد متصل است. عدد هفت با دستیابی به حقیقت و میل به درک عمیق تر از زندگی مرتبط است.

معنی عدد 8


عدد هشت با فراوانی، شکوفایی و رفاه مالی ارتباط دارد. تدبیر، سخت کوشی، عزم راسخ و قدرت درونی همه از ویژگی های عدد هشت است. از نظر معنوی، عدد هشت به عنوان یک برابر کننده یا متعادل کننده دیده می شود (از این رو شکل آن) که آگاه را با ناخودآگاه و زمینی را با معنوی متحد می کند. به عبارت دیگر، هشت در ضرب المثل منعکس شده است “شما آنچه می کارید درو خواهید کرد”.

معنی عدد 9


عدد نه، عدد تحقق خواسته هاست. خرد، خودآزمایی، روشنگری و آگاهی بالاتر، همگی خصوصیاتی هستند که با عدد ۹ مرتبط هستند. عدد نه نیز به هدف بالاتر و مأموریت نهایی زندگی فرد مرتبط است. عدد نه ما را تشویق می کند که زندگی خود را از نمای بالاتر ببینیم.

معنی عدد 10

عدد ده نشان دهنده تکامل است: پایان یک چرخه و دستیابی به تمامیت. عدد ده هم مردانه و هم زنانه است و نشان دهنده وحدتی است که پس از ادغام قطعات پراکنده درونی خود ممکن است.

2 دیدگاه دربارهٔ «معنی اعداد»

  1. معنی اعداد را اگه میشه کامل کنید. مرسی
    زبان فرشتگان معنی اعداد و معنی اعداد جفت را هم بنویسید. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *